Aktualności > 2010-09-24 - Raiffeisen Racing Challenge -

Dla najważniejszych klientów Raiffeisen Bank przygotowaliśmy pierwszą edycję prawdziwego rajdu off-roadowego Raiffesen Racing Challenge.

Był to rajd zawierający próby o charakterze przeprawowym oraz cross country. Uczestnicy na dzień poprzedzający wielkie emocje rajdowe uczestnicy spotkali się z Albertem Gryszczukiem, który opowiedział o technice jazdy samochodem terenowym oraz o różnych rajdach.

Następnego dnia po śniadaniu uczestnicy zostali przetransportowani na tor rajdowy w Kossowej. Po odprawie poprowadzonej przez głównego sędziego rozpoczął się prolog. Prolog odbył się na otaśmowanym torze. Każda załoga musiała pokonać wyznaczony odcinek w jak najszybszym czasie, odbyły się 3 próby. Emocje sięgały zenitu. Po prologu zostały ogłoszone wyniki, wg których uczestnicy stratowali do OSów.

Odcinki specjalne odbywały się w terenie leśnym, każda załoga zobowiązana była do pokonania trasy według Road Booka. Na uczestników czekały próby o charakterze przeprawowym: wodne przeszkody, błota, trudne podjazdy i trawersy. Niezbędne było używanie wyciągarek. To było prawdziwe zmaganie się z terenem, sprzętem oraz własnymi lekami.

Całej imprezie towarzyszył specjalny serwis 4x4, dokonywali błyskawicznych napraw samochodów rajdowych.

Zwieńczeniem rajdu było spotkanie w jednej z krakowskich restauracji, gdzie po kolacji odbyło się wręczenie nagród. Zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i doskonalej taktyki.
LINKI