Aktualności > 11-19 września 2009 - Nasz team wystartował w Transgothica Maraton -

Ponad 1000 kilometrów jazdy w terenie. Tydzień zmagań w ekstremalnie trudnych warunkach. Najlepsi kierowcy terenowi Polski i Europy. Oto Transgothica Maraton -- zupełnie nowy polski rajd off-roadowy. Rajd rozpoczął się w sobotę 11 września w Toruniu, a zakończył się w piątek 19 września w Bytowie. Na starcie pojawili się najlepsi kierowcy terenowi Polski, Danii, Szwecji, Niemiec i Węgier, uczestników wśród nich nasz Team All Terrain: Wiktor Wagner i Tomasz Knapek.
Transgothica Maraton odbywał się po raz pierwszy, podobnego rajdu w naszym kraju dotąd jeszcze nie było. Po raz pierwszy na starcie spotkali się off-roaderzy specjalizujący się w walce z ciężkimi przeszkodami terenowymi (klasa Trophy) z kierowcami, którzy kochają duże prędkości (klasa Cross-Country).
Formuła Transgothica Maraton pod wieloma względami przypomina słynny rajd Dakar. To prawdziwy sportowy maraton dla pasjonatów jazdy off-road. Koncepcja TRANSGOTHICA to czystość gotyckiej formy i przygoda tygodniowego wyścigu na kilkuset kilometrach trasy. Rajd był zlokalizowany w północnej Polsce. Trasa maratonu łączyła miejsca o wyjątkowej urodzie i historii: Toruń i Bytów.
Nasz team stratował w klasie Cross-country, rywalizowali min. z dakarowcami. Po tygodniowym zmaganiu się i przejechaniu prawie 1000 km nasza załoga uplasowała się na 4 miejscu. Gratulujemy!
LINKI