Aktualności > 19 – 21 marca 2010 - Great Ecape Rally & Memoriał Karoliny – jesteśmy na 2gi miejscu! -

19 marca był pierwszy dniem, kiedy pogoda była iście wiosenna, ze słońcem, błękitnym niebem i ciepłymi podmuchami wiatru, ale jednocześnie był to pierwszy dzień nowego off-roadowego sezonu 2010. W Żaganiu na starcie Great Escape Rally 2010 spotkała się śmietanka terenowych rajdowców - w sumie ponad 130 maszyn. Na rozgrzewkę została zaaplikowana 100-kilometrowa przejażdżka po poligonie w Żaganiu. Nasz Team startował w klasie open sport, trasa prowadziła niemal wyłącznie po piaszczystej czołgówce, na której "proste" miały po kilka kilometrów. Niestety po 70 km samochód odmówił współpracy, chłodnica nie wytrzymała wysokiej temperatury. Nie byliśmy jednak osamotnieni, zaskakująco wiele maszyn opuściło poligon na tarczy. Wieczorem w obozie wiele samochodów stało już na lawetach lub szykowało się do generalnego, nocnego remontu.

W sobotę na zawodników czekała ponad 150 kilometrowa trasa. Niestety nasza załoga tego dnia nie stawiła się na OSie. Naszym celem stało się wystartowanie w Memoriale Karoliny i dopięliśmy tego!

W niedzielę na widok Alberta, który z narażeniem życia postanowił stanąć przed szeregiem kilkudziesięciu terenówek na starcie zawodów, wszyscy zaczęli z animuszem gazować silniki. Machnięcie szarfą i rycząca sfora ruszyła przed siebie. Był to długo oczekiwany moment dla naszego Team'u. Pętla miała ponad 6 km. Nasza załoga po 4 godzinach walki uplasowała się na 2gim miejscu i była zaledwie o cztery kółka wolniejsza od zwycięzcy. Kierowca otrzymał puchar oraz wyrazy uznania za bardzo dobrą technicznie jazdę! Gratulujemy!
LINKI